Session 2

EVENT 3 Boys Open 800m Freestyle

11 Yrs Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Jack Utting 97 Gt Yarmouth 10:40.88 417
2. Joe Cooper 97 UEA Norwich 11:07.06 366
3. Thomas Matthews 97 Norwich Swan 12:08.90 268
4. Nathan Wells 98 Kings Lynn 12:54.11 214

12 Yrs Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Adam Crafer 96 Aylsham Vikg 11:18.07 342

13 Yrs Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Harry Smith 95 UEA Norwich 9:38.88 553
2. Russell Hatton 96 Thetford 10:49.24 388
3. Connor Walsh 95 Thetford 11:52.07 283

14 Yrs Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Lewis Hughes 94 UEA Norwich 9:12.11 631
2. Joe Hatton 94 UEA Norwich 9:57.33 502
3. Josh Gray 94 Kings Lynn 10:31.37 424
4. Sean Watson 95 Dereham 10:33.06 420

15 Yrs Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Mark Collins 93 Kings Lynn 9:23.24 593*
2. Luke Walsh 93 Thetford 9:39.90 545*
3. Jake Crook 94 Kings Lynn 9:48.97 521*
4. Alex Murray 93 Kings Lynn 9:50.22 518*

16 Yrs/Under Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Lewis Hughes 94 UEA Norwich 9:12.11 631
2. Mark Collins 93 Kings Lynn 9:23.24 593*
3. Harry Smith 95 UEA Norwich 9:38.88 553
4. Luke Walsh 93 Thetford 9:39.90 545*
5. Jake Crook 94 Kings Lynn 9:48.97 521*
6. Alex Murray 93 Kings Lynn 9:50.22 518*
7. Joe Hatton 94 UEA Norwich 9:57.33 502
8. Josh Gray 94 Kings Lynn 10:31.37 424
9. Sean Watson 95 Dereham 10:33.06 420
10. Jack Utting 97 Gt Yarmouth 10:40.88 417
11. Russell Hatton 96 Thetford 10:49.24 388
12. Joe Cooper 97 UEA Norwich 11:07.06 366
13. Adam Crafer 96 Aylsham Vikg 11:18.07 342
14. Connor Walsh 95 Thetford 11:52.07 283
15. Thomas Matthews 97 Norwich Swan 12:08.90 268
16. Nathan Wells 98 Kings Lynn 12:54.11 214
  Jordan Bate 92 UEA Norwich DNC

Open Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Lewis Hughes 94 UEA Norwich 9:12.11 631
2. Mark Collins 93 Kings Lynn 9:23.24 593*
3. Harry Smith 95 UEA Norwich 9:38.88 553
4. Luke Walsh 93 Thetford 9:39.90 545*
5. Jake Crook 94 Kings Lynn 9:48.97 521*
6. Alex Murray 93 Kings Lynn 9:50.22 518*
7. Joe Hatton 94 UEA Norwich 9:57.33 502
8. Josh Gray 94 Kings Lynn 10:31.37 424
9. Sean Watson 95 Dereham 10:33.06 420
10. Jack Utting 97 Gt Yarmouth 10:40.88 417
11. Russell Hatton 96 Thetford 10:49.24 388
12. Joe Cooper 97 UEA Norwich 11:07.06 366
13. Adam Crafer 96 Aylsham Vikg 11:18.07 342
14. Connor Walsh 95 Thetford 11:52.07 283
15. Thomas Matthews 97 Norwich Swan 12:08.90 268
16. Nathan Wells 98 Kings Lynn 12:54.11 214
  Jordan Bate 92 UEA Norwich DNC
  Samuel Heard 88 UEA Norwich DNC

EVENT 4 Girls Open 1500m Freestyle

12 Yrs Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Sophie Green 96 Kings Lynn 21:05.18 490

13 Yrs Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Issy Faulkner 95 UEA Norwich 18:47.91 665

14 Yrs Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Alex Witting 94 Aylsham Vikg 20:33.31 513*

15 Yrs Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Laura Adams 93 UEA Norwich 17:44.15 771*
  Eleanor Newell 93 Kings Lynn DNC

16 Yrs/Under Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Laura Adams 93 UEA Norwich 17:44.15 771*
2. Issy Faulkner 95 UEA Norwich 18:47.91 665
3. Alex Witting 94 Aylsham Vikg 20:33.31 513*
4. Sophie Green 96 Kings Lynn 21:05.18 490
  Eleanor Newell 93 Kings Lynn DNC

Open Age Group

PlaceNameYoBClubTimeBagCats
1. Laura Adams 93 UEA Norwich 17:44.15 771*
2. Issy Faulkner 95 UEA Norwich 18:47.91 665
3. Stephanie Cooke 89 Aylsham Vikg 20:19.66 530*
4. Alex Witting 94 Aylsham Vikg 20:33.31 513*
5. Sophie Green 96 Kings Lynn 21:05.18 490
  Eleanor Newell 93 Kings Lynn DNC