County Challenge Results Session C

Norfolk County Challenge Gala 2010

At Dereham

Session - C

EVENT 15 Boys Open 50m Freestyle

50m Freestyle 09 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Joseph Hobson 9 Dereham 38.24
2 Samuel Walker 9 Norwich Swan 39.41
3 Jack Collins 9 Gt Yarmouth 41.37
4 Aaron Hudson 9 Gt Yarmouth 41.99
5 Nick Perkins 9 UEA Norwich 42.33
6 Harvey Sarson 9 Diss Otters 43.10
7 Ryan Manthorpe 9 UEA Norwich 43.49
8 Joseph Thorpe 9 Little Fish 46.12
9 Joshua Smith 9 Gt Yarmouth 46.15
10 Matthew Hanrahan 9 Little Fish 46.19
11 Lewis Cooper 9 Norfolk Vikg 47.26
12 Conna Dungar 9 UEA Norwich 47.53
13 Charlie Beck 9 Gt Yarmouth 53.46
14 Cameron Hewson 9 Hunstanton 53.67

50m Freestyle 10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Liam Levy-Twomey 10 Thetford 35.79
2 Jack Betts 10 Dereham 36.36
3 Simon Linford 10 UEA Norwich 36.52
4 Jake Honey 10 Gt Yarmouth 36.84
5 Jordan Dungar 10 UEA Norwich 38.24
6 Finlay Ryan 10 Dereham 38.69
7 Nicholas Wileman 10 Norwich Swan 40.58
8 Jordan Simpson 10 Little Fish 41.63
9 Edmund Moylan 10 Norwich Swan 42.56
10 Liam Hanley 10 Gt Yarmouth 44.25
11 Oliver Rose 10 Dereham 44.29
12 Jack Bond-Preston 10 Norwich Swan 45.87
13 Samuel Cooper 10 Norfolk Vikg 46.54
14 Iwan Lloyd 10 Diss Otters 47.65
15 Alex Goodmen 10 Hunstanton 49.07
  George Watkins 10 Norwich Swan DQ T-

50m Freestyle 11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Samuel Crafer 11 Norfolk Vikg 32.47
2 Jonathan James 11 Dereham 32.79
3 Mark Chaney Baxter 11 UEA Norwich 33.38
4 Matthew Tait 11 Dereham 34.66
5 Archie Holman 11 West Norfolk 34.71
6 Charlie Grisley 11 Norwich Swan 34.99
7 Alexander Goff 11 Gt Yarmouth 35.62
8 Samuel Hubbard 11 Dereham 36.57
9 Jacob Blades 11 Diss Otters 36.96
10 Samuel Neal 11 Diss Otters 36.99
11 Dominic Bayfield 11 Little Fish 37.19
12 Joseph Dann 11 Norwich Swan 38.01
13 Ciaran Chapman 11 Little Fish 40.22
14 Rory Cushing 11 Gt Yarmouth 40.79
15 Dominic Johnson 11 Diss Otters 42.43
16 George Loveland 11 Gt Yarmouth 44.55
17 Jamie King 11 Gt Yarmouth 44.99
18 Jake Hall 11 West Norfolk 52.77

50m Freestyle 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Nathan Wells 12 West Norfolk 30.63
2 Thomas Matthews 12 Norwich Swan 30.79
3 Mathew Webb 12 Norfolk Vikg 32.42
4 Louis Gent 12 Dereham 32.58
5 Owen Richardson 12 Norwich Swan 32.96
6 Jack Mattless 12 Dereham 33.09
7 Fraser Ellis 12 Norwich Swan 33.83
8 Matthew Addis 12 West Norfolk 33.99
9 Harry Bond-Preston 12 Norwich Swan 35.62
10 Daniel Brooks 12 Diss Otters 35.77
11 William Beck 12 Gt Yarmouth 36.13
12 Philip Davis 12 Norwich Swan 36.29
13 Ben Rose 12 Diss Otters 37.20
14 Gwylim Lloyd 12 Diss Otters 37.29
15 Edward Budds 12 Diss Otters 38.90
16 Matthew Summers 12 Norwich Swan 39.65

50m Freestyle 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Sean Voutt 13 Dereham 29.85
2 Jordan King 13 Diss Otters 30.21
3 Benjamin Whitbourn 13 Dereham 30.50
4 Ben Hoven 13 Dereham 30.59
5 Edmund Youngs 13 UEA Norwich 31.38
6 Joseph Whiting 13 West Norfolk 31.64
7 James Mann 13 Gt Yarmouth 34.65
8 George Mann 13 Gt Yarmouth 35.77
  Ryan Sykes 13 West Norfolk DNC
  Joseph Doherty 13 West Norfolk DNC

50m Freestyle 14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Lawrence King 14 Gt Yarmouth 29.29
2 Connor Webster 14 Gt Yarmouth 30.80
3 Russell Hatton 14 Thetford 30.86
4 Keelan Pywell 14 Gt Yarmouth 32.83

50m Freestyle 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Sean Watson 15 Dereham 26.75
2 Joe Hatton 15 UEA Norwich 27.36
3 Jed Snell 15 Dereham 27.48
4 Thomas Smith 15 Gt Yarmouth 27.57
5 Luke Sheard 15 Dereham 27.69
6 Tom Voutt 15 Dereham 27.92
7 James Applegate 15 Gt Yarmouth 28.21
8 Robert Davis 15 Norwich Swan 28.98
9 Matthew Hosier 15 Gt Yarmouth 29.97
10 Samuel Ruff 15 Norfolk Vikg 30.06
11 Samuel Jamieson 15 Dereham 31.51

50m Freestyle 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Alex Murray 16 West Norfolk 26.26
2 Ben Johnson 17 UEA Norwich 27.40
3 James Russen 16 Norwich Swan 28.80
4 Harry Crisp 16 Dereham 29.25

EVENT 16 Girls Open 50m Backstroke

50m Backstroke 09 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Lauren Davidson 9 Norwich Swan 44.61
2 Georgia Folkard 9 Norwich Swan 46.30
3 Emily Collins 9 Dereham 48.80
4 Katie Halmshaw 9 Diss Otters 48.99
5 Georgina Free 9 Thetford 49.88
6 Mollie Smith 9 Norfolk Vikg 51.80
7 Clarissa Burwood 9 Gt Yarmouth 52.57
8 Elise Gray 9 Thetford 53.86
9 Natasha Mansfield-Holl 9 Gt Yarmouth 57.23
10 Anoushka Varvel 9 Little Fish 57.38
  Aimee Palmer 9 Little Fish DQ S-
  Annabel Heywood 9 Hunstanton DQ T-

50m Backstroke 10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Amy Clarke 10 Dereham 40.10
2 Roxanne Uys 10 West Norfolk 41.31
3 Felicity Martin 10 UEA Norwich 43.29
4 Philippa Rice 10 Diss Otters 43.46
5 Augusta Welsh 10 Norwich Swan 43.71
6 Isobel Robbins 10 Gt Yarmouth 44.02
7 Ellie Bickerton-Jones 10 Norwich Swan 44.27
8 Georgia Boyd 10 Dereham 44.67
9 Elena Sarson 10 Diss Otters 44.82
10 Amelia Driver 10 Gt Yarmouth 44.83
11 Amelia Heard 10 UEA Norwich 44.91
12 Ellena Hornagold 10 UEA Norwich 45.07
13 Hannah Brecknell 10 Dereham 45.63
14 Lauren James 10 Gt Yarmouth 45.73
15 Megan Woodhouse 10 Norwich Swan 45.80
16 Rachel Robinson 10 Norwich Swan 46.21
17 Sarah Crooks 10 UEA Norwich 46.30
18 Eleanor Barnes 10 Dereham 46.66
19 Tabitha Cooke 10 Little Fish 46.73
20 Robyn Woodhouse 10 Norwich Swan 47.78
21 Meghann White 10 Dereham 47.80
22 Emily Gilbert 10 Dereham 50.29
23 Kioni Broomfield 10 Gt Yarmouth 51.17
24 Bethany Jermy 10 Norwich Swan 54.55

50m Backstroke 11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Isabel Holmes 11 Dereham 38.11
2 Yael Ronen 11 Norwich Swan 38.55
3 Eleanor Latta 11 Norfolk Vikg 40.07
4 Elise Sorrell 11 West Norfolk 40.12
4 Isla Rush 11 Norfolk Vikg 40.12
6 Emma Halmshaw 11 Diss Otters 40.35
7 Kes Clarke 11 Little Fish 40.77
8 Danielle Page 11 Gt Yarmouth 41.60
9 Olivia Broadway 11 Norwich Swan 41.83
10 Sophie Empson 11 West Norfolk 42.14
11 Taylor Hudson 11 Gt Yarmouth 42.45
12 Alexandra Ashley 11 Thetford 42.56
13 Victoria Baker 11 Dereham 42.66
14 Nila Taylor 11 Diss Otters 42.82
15 Abby Cordell 11 Norwich Swan 42.87
16 Bethany Burwood 11 Gt Yarmouth 42.95
17 Emma Lees 11 Hunstanton 43.82
18 Ellie Newman 11 Gt Yarmouth 44.11
19 Lucy Drane 11 Little Fish 44.60
20 Rebecca Gedge 11 Little Fish 44.72
21 Rebecca Woods 11 Dereham 45.13
22 Lucy Marriott 11 West Norfolk 45.75
23 Abbie Currington 11 Dereham 46.85
24 Emma Jones 11 Dereham 48.78
25 Sarah Hanrahan 11 Little Fish 52.09

50m Backstroke 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Katie Maloney 12 UEA Norwich 37.22
2 Jaimee Woodhouse 12 Norwich Swan 38.03
3 Chloe Kiddell 12 UEA Norwich 38.11
4 Bethany Palmer 12 Little Fish 38.30
5 Chloe Theobald 12 Dereham 39.37
6 Paige Lovage 12 Gt Yarmouth 39.48
7 Adelaide Loveland 12 Gt Yarmouth 39.57
8 Francesca Wallace 12 Diss Otters 39.81
9 Laura Loveland 12 Gt Yarmouth 40.64
10 Megan Curtis 12 Norwich Swan 43.39
11 Bethany Roberts 12 Gt Yarmouth 43.45
12 Rebecca Baxter 12 West Norfolk 43.90
13 India Barnett 12 Little Fish 44.41
14 Chloe-Rose Beddows 12 Gt Yarmouth 45.01
15 Chloe Barrett 12 Little Fish 46.70
16 Jazz Simpson 12 Little Fish 46.93
17 Amber Manthorpe 12 UEA Norwich 48.60
18 Hannah Walker 12 Norwich Swan 49.53
  Hannah Vick 12 West Norfolk DNC
  Caitlin Davy 12 Diss Otters DQ S-

50m Backstroke 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Beth Smith 13 West Norfolk 35.31
2 Hannah Lennox 13 Dereham 36.04
3 Amy Turner 13 Norwich Swan 36.13
4 Emily Lutkin 13 Diss Otters 37.03
5 Catherine Ruff 13 Norfolk Vikg 37.75
6 Anna Bales 13 Dereham 38.33
7 Lydia Holmes 13 Dereham 39.04
8 Elle Kleinau 13 Thetford 39.63
9 Sophie Littler 13 West Norfolk 41.12
10 Grace Cordeaux 13 Little Fish 41.18
11 Amy Cross 13 West Norfolk 41.32
12 Rebecca Spry 13 Gt Yarmouth 43.01
13 Olivia Hornagold 13 UEA Norwich 43.49
14 Natalie Coogans 13 Dereham 43.54
15 Matilda Ansell 13 Little Fish 46.69
  Kirsty Barker 13 Diss Otters DQ T-

50m Backstroke 14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Zoe Johnson 14 UEA Norwich 36.04
2 Jennifer Youngs 14 UEA Norwich 36.40
3 Megan Newman 14 Gt Yarmouth 36.99
4 Lucy Clift 14 West Norfolk 38.33
5 Catherine Lee 14 Gt Yarmouth 40.84
6 Emma Tudge 14 Dereham 42.63
7 India Loveland 14 Gt Yarmouth 44.50

50m Backstroke 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Natasha Pestka 15 Gt Yarmouth 37.79
2 Faye Brown 15 Dereham 39.18
3 Jessica Lowe 15 Dereham 39.27

50m Backstroke 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Emma Wright 16 Norwich Swan 37.42
2 Sigourney Swann 16 Dereham 37.58

EVENT 17 Boys Open 200m Backstroke

200m Backstroke 10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Jordan Dungar 10 UEA Norwich 3:10.77   46.08 1:35.33 2:26.24
2 Jake Honey 10 Gt Yarmouth 3:21.55   45.27 1:37.63 2:32.27
3 Nicholas Wileman 10 Norwich Swan 3:49.18   56.2 1:54.41 2:52.92
4 Iwan Lloyd 10 Diss Otters 3:58.78   56.4 1:57.68 2:59.70
5 Alex Goodmen 10 Hunstanton 4:27.92   1:02.18 2:12.60 3:22.23
  Simon Linford 10 UEA Norwich DQ S-        

200m Backstroke 11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Samuel Crafer 11 Norfolk Vikg 2:56.35   41.69 1:26.68 2:12.83
2 Jonathan James 11 Dereham 2:58.05   39.92 1:24.97 2:11.79
3 Archie Holman 11 West Norfolk 3:13.31   45.94 1:35.64 2:24.55
4 Samuel Hubbard 11 Dereham 3:13.45   45.06 1:34.31 2:26.42
5 Charlie Grisley 11 Norwich Swan 3:16.45   45.47 1:36.41 2:28.00
6 Matthew Tait 11 Dereham 3:19.93   45.94 1:36.26 2:27.82
7 Dominic Johnson 11 Diss Otters 3:36.55   49.51 1:46.26 2:43.97

200m Backstroke 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Fraser Ellis 12 Norwich Swan 3:01.28   42.8 1:29.63 2:16.64
2 Matthew Addis 12 West Norfolk 3:07.47   46.66 1:35.45 2:23.03
3 Philip Davis 12 Norwich Swan 3:08.21   42.92 1:30.65 2:19.21
4 Gwylim Lloyd 12 Diss Otters 3:16.07   46.14 1:35.88 2:26.04
5 Ben Rose 12 Diss Otters 3:27.68   - 1:42.97 2:36.87

200m Backstroke 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Sean Voutt 13 Dereham 2:40.62   38.98 1:20.14 2:01.62
2 Edmund Youngs 13 UEA Norwich 2:47.57   39.64 1:22.30 2:05.46
3 Jordan King 13 Diss Otters 2:50.50   38.59 1:22.62 2:07.28
4 James Mann 13 Gt Yarmouth 3:07.38   45.71 1:34.73 2:23.65
  George Mann 13 Gt Yarmouth DQ T-        

200m Backstroke 14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Connor Webster 14 Gt Yarmouth 2:39.53   35.49 1:16.42 1:59.66

200m Backstroke 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Robert Davis 15 Norwich Swan 2:53.27   39 1:23.08 2:08.49

200m Backstroke 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Harry Crisp 16 Dereham 2:29.98   34.29 1:12.16 1:51.47
2 Ben Johnson 17 UEA Norwich 2:34.92   36.94 1:16.44 1:56.26
3 James Russen 16 Norwich Swan 2:40.24   37.7 1:18.47 2:00.48

EVENT 18 Girls Open 200m Breaststroke

200m Breaststroke 09 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Clarissa Burwood 9 Gt Yarmouth 4:17.53   59.11 2:05.69 3:13.13
2 Georgia Folkard 9 Norwich Swan 4:17.59   1:00.73 2:07.30 3:14.48
3 Katie Halmshaw 9 Diss Otters 4:19.66   59.42 2:06.20 3:15.22
4 Amber Preston 9 Dereham 4:28.20   59.63 2:10.71 3:21.38
  Annabel Heywood 9 Hunstanton DQ SA-        

200m Breaststroke 10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Amy Clarke 10 Dereham 3:22.52   46.75 1:38.20 2:30.85
2 Rachel Robinson 10 Norwich Swan 3:42.53   51.17 1:47.91 2:46.83
3 Lauren James 10 Gt Yarmouth 3:42.63   51.06 1:48.98 2:46.11
4 Abbie Farrow 10 Thetford 3:48.10   54.13 1:53.83 2:51.41
5 Roxanne Uys 10 West Norfolk 3:49.82   51.78 1:51.90 2:51.38
6 Felicity Martin 10 UEA Norwich 3:49.93   55.55 1:54.78 2:54.41
7 Philippa Rice 10 Diss Otters 3:50.48   55.24 1:54.89 2:54.68
8 Ellena Hornagold 10 UEA Norwich 3:52.86   56.6 1:56.54 2:56.49
9 Sarah Crooks 10 UEA Norwich 3:55.60   52.83 1:54.65 2:56.99
10 Elena Sarson 10 Diss Otters 3:58.84   55.37 1:57.40 3:00.24
11 Augusta Welsh 10 Norwich Swan 4:00.48   56.64 1:58.47 3:00.52
12 Robyn Woodhouse 10 Norwich Swan 4:02.04   56.47 1:59.37 3:01.82
13 Megan Woodhouse 10 Norwich Swan 4:02.20   55.63 1:58.13 3:01.97
14 Emily Gilbert 10 Dereham 4:08.67   57.74 2:03.27 3:06.58
15 Hannah Brecknell 10 Dereham 4:10.69   59.39 2:07.64 3:11.66
16 Tabitha Cooke 10 Little Fish 4:13.97   59.38 2:05.20 3:11.32
17 Meghann White 10 Dereham 4:21.10   58.21 2:07.48 3:14.58
  Amelia Heard 10 UEA Norwich DQ SL-        
  Eleanor Barnes 10 Dereham DQ T-        

200m Breaststroke 11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Lauren Burton 11 Dereham 3:12.22   43.61 1:31.66 2:22.82
2 Emma Halmshaw 11 Diss Otters 3:27.98   48.73 1:41.97 2:36.27
3 Danielle Page 11 Gt Yarmouth 3:28.04   46.63 1:39.93 2:36.13
4 Abigail Whiting 11 West Norfolk 3:30.78   49.23 1:42.79 2:37.90
5 Abby Cordell 11 Norwich Swan 3:33.38   48.5 1:43.45 2:39.15
6 Yael Ronen 11 Norwich Swan 3:34.91   49.41 1:45.51 2:41.41
7 Hollie Nelson 11 West Norfolk 3:38.88   49.99 1:46.16 2:42.87
8 Kes Clarke 11 Little Fish 3:40.59   51.09 1:49.13 2:45.79
9 Rebecca Gedge 11 Little Fish 3:41.54   50.77 1:48.36 2:44.90
10 Bethany Burwood 11 Gt Yarmouth 3:42.84   51.16 1:48.86 2:47.79
11 Abbie Currington 11 Dereham 3:44.88   52 1:49.83 2:48.85
12 Olivia Broadway 11 Norwich Swan 3:45.32   52.09 1:51.31 2:50.18
13 Elise Sorrell 11 West Norfolk 3:47.34   51.2 1:52.98 2:52.83
14 Emma Jones 11 Dereham 3:47.55   50.85 1:49.67 2:50.04
15 Victoria Baker 11 Dereham 3:50.40   53.02 1:51.22 2:52.82
16 Lucy Drane 11 Little Fish 4:04.46   55.31 1:57.89 3:02.46
17 Lucy Marriott 11 West Norfolk 4:09.45   59.94 2:03.08 3:06.87
  Sarah Hanrahan 11 Little Fish DNC        
  Rebecca Woods 11 Dereham DQ SA-        
  Emma Lees 11 Hunstanton DQ T-        

200m Breaststroke 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Laura Loveland 12 Gt Yarmouth 3:20.11   47.87 1:39.85 2:32.37
2 Francesca Wallace 12 Diss Otters 3:21.81   47.37 1:40.33 2:32.71
3 Bethany Palmer 12 Little Fish 3:33.35   49.78 1:45.21 2:39.91
4 Lucy Chapman 12 Gt Yarmouth 3:40.94   48.99 1:45.21 2:42.74
5 India Barnett 12 Little Fish 3:44.41   50.47 1:47.91 2:47.54
6 Jazz Simpson 12 Little Fish 3:52.29   55.61 1:55.33 2:54.39
7 Chloe Barrett 12 Little Fish 4:01.21   53.32 1:56.11 3:01.28
  Chloe Theobald 12 Dereham DQ T-        

200m Breaststroke 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Amy Cross 13 West Norfolk 3:18.62   45.64 1:35.98 2:27.40
2 Hannah Lennox 13 Dereham 3:20.64   45.5 1:37.28 2:29.27
3 Emily Lutkin 13 Diss Otters 3:21.77   44.89 1:38.10 2:32.18
4 Olivia Hornagold 13 UEA Norwich 3:23.52   46.07 1:37.29 2:31.11
5 Elle Kleinau 13 Thetford 3:25.50   45.67 1:37.54 2:31.37
6 Natalie Coogans 13 Dereham 3:30.85   46.96 1:41.24 2:37.68
7 Amy Turner 13 Norwich Swan 3:36.66   50.13 1:46.52 2:42.87
8 Rebecca Spry 13 Gt Yarmouth 3:40.66   50.28 1:46.65 2:44.29
9 Sophie Littler 13 West Norfolk 3:43.66   50.86 1:48.48 2:48.85
10 Matilda Ansell 13 Little Fish 3:49.33   52.24 1:51.47 2:51.52

200m Breaststroke 14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Jennifer Youngs 14 UEA Norwich 3:14.91   44.76 1:33.52 2:24.97
2 India Loveland 14 Gt Yarmouth 3:34.75   48.99 1:43.55 2:40.07

200m Breaststroke 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Emma Seaman 15 Dereham 3:17.71   44.71 1:35.39 2:26.35
2 Alice Totterdale 15 Dereham 3:21.91   45.73 1:36.80 2:29.16
3 Sophie King 15 Diss Otters 3:23.99   45.63 1:37.84 2:31.13
4 Faye Brown 15 Dereham 3:27.57   45.05 1:37.39 2:33.06

200m Breaststroke 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Eleanor Newell 16 West Norfolk 2:57.98   40.52 1:25.90 2:11.69
2 Zoe Ward 17 Norwich Swan 3:38.29   44.85 1:42.04 2:39.02

EVENT 19 Boys 12 Yrs/Over 100m Breaststroke

100m Breaststroke 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Thomas Matthews 12 Norwich Swan 1:31.65   43.3
2 Nathan Wells 12 West Norfolk 1:31.76   44.81
3 Louis Gent 12 Dereham 1:36.34   45.66
4 Matthew Addis 12 West Norfolk 1:38.66   48.2
5 Jack Mattless 12 Dereham 1:38.68   46.15
6 Harry Bond-Preston 12 Norwich Swan 1:39.06   47.21
7 Fraser Ellis 12 Norwich Swan 1:43.67   48.11
8 William Beck 12 Gt Yarmouth 1:49.31   51.3
9 Edward Budds 12 Diss Otters 1:50.78   52.13
10 Philip Davis 12 Norwich Swan 1:54.47   54.5
  Matthew Summers 12 Norwich Swan DQ SL-    

100m Breaststroke 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Jordan King 13 Diss Otters 1:26.45   39.68
2 Edmund Youngs 13 UEA Norwich 1:28.37   42.37
3 Ben Hoven 13 Dereham 1:29.31   40.69
4 Benjamin Whitbourn 13 Dereham 1:36.77   46.53
5 Joseph Whiting 13 West Norfolk 1:38.08   44.45
6 George Mann 13 Gt Yarmouth 1:46.12   50
7 James Mann 13 Gt Yarmouth 1:47.63   51.01
  Ryan Sykes 13 West Norfolk DNC    
  Joseph Doherty 13 West Norfolk DNC    

100m Breaststroke 14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Russell Hatton 14 Thetford 1:26.43   41.42
2 Keelan Pywell 14 Gt Yarmouth 1:29.26   42.94

100m Breaststroke 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Sean Watson 15 Dereham 1:19.64   37.95
2 James Applegate 15 Gt Yarmouth 1:20.10   37.55
3 Luke Sheard 15 Dereham 1:21.64   37.85
4 Tom Voutt 15 Dereham 1:21.91   38.65
5 Samuel Jamieson 15 Dereham 1:32.60   43.03
6 Matthew Hosier 15 Gt Yarmouth 1:32.66   43.09
  Thomas Smith 15 Gt Yarmouth DNC    

100m Breaststroke 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Stewart Park 27 Dereham 1:13.83   34.93
2 Ben Johnson 17 UEA Norwich 1:15.88   35.95
3 Alex Murray 16 West Norfolk 1:17.41   36.98
4 James Russen 16 Norwich Swan 1:28.03   40.02

EVENT 20 Girls 12 Yrs/Over 100m Butterfly

100m Butterfly 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Katie Maloney 12 UEA Norwich 1:21.49   39.22
2 Paige Lovage 12 Gt Yarmouth 1:31.81   41.79
3 Francesca Wallace 12 Diss Otters 1:34.12   44.65
4 Caitlin Davy 12 Diss Otters 1:37.57   45.11
5 Laura Loveland 12 Gt Yarmouth 1:37.73   45.71
6 Bethany Palmer 12 Little Fish 1:37.88   44.54
  Cloudy Majtenyi Hill 12 Norwich Swan DNC    

100m Butterfly 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Keely Empson 13 West Norfolk 1:16.50   33.99
2 Lydia Holmes 13 Dereham 1:24.42   39.67
3 Anna Bales 13 Dereham 1:26.02   38.48
4 Emily Lutkin 13 Diss Otters 1:27.03   39.99
5 Beth Smith 13 West Norfolk 1:27.08   38.83
6 Kate Brighten 13 Norwich Swan 1:29.06   41.72
7 Catherine Ruff 13 Norfolk Vikg 1:32.36   42.39
8 Carly Rose 13 Diss Otters 1:35.43   43.17

100m Butterfly 14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Jennifer Youngs 14 UEA Norwich 1:20.44   37.64
2 Lucy Clift 14 West Norfolk 1:24.82   38.03
3 Zoe Johnson 14 UEA Norwich 1:25.92   38.89
4 Emma Starling 14 Norwich Swan 1:27.32   40.24
5 Catherine Lee 14 Gt Yarmouth 1:28.13   40.14
6 Emma Tudge 14 Dereham 1:32.27   41.71

100m Butterfly 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Sophie King 15 Diss Otters 1:31.16   40.31
2 Alice Totterdale 15 Dereham 1:35.16   45.43
  Laura Jones 15 Dereham DQ ST-    

100m Butterfly 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Zoe Ward 17 Norwich Swan 1:27.08   37.65

EVENT 21 Boys 12 Yrs/Over 200m IM

200m IM 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Louis Gent 12 Dereham 3:16.16   45.41 1:34.59 2:32.31
2 Philip Davis 12 Norwich Swan 3:19.44   45.23 1:33.98 2:36.18

200m IM 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Jordan King 13 Diss Otters 2:57.15   43.5 1:27.92 2:17.75
2 James Mann 13 Gt Yarmouth 3:14.95   44.39 1:35.58 2:34.60

200m IM 14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Russell Hatton 14 Thetford 2:47.94   - - -
2 Keelan Pywell 14 Gt Yarmouth 2:56.82   - - -

200m IM 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Tom Voutt 15 Dereham 2:30.80   - - -
2 Luke Sheard 15 Dereham 2:42.32   - - -
3 Robert Davis 15 Norwich Swan 2:50.93   - - -
4 Samuel Jamieson 15 Dereham 2:54.24   39.41 1:21.35 2:12.87

200m IM 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Harry Crisp 16 Dereham 2:41.76   - - -