County Challenge Results Session D

Norfolk County Challenge Gala 2010

At Dereham

Session - D

EVENT 22 Girls Open 50m Butterfly

50m Butterfly 09 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Peyton Ewbank 9 Norwich Swan 41.66
2 Lauren Davidson 9 Norwich Swan 47.97
3 Georgia Folkard 9 Norwich Swan 50.76
4 Aimee Palmer 9 Little Fish 51.66
5 Eryn Freeman 9 Thetford 52.27
6 Annabel Heywood 9 Hunstanton 55.50
7 Katie Halmshaw 9 Diss Otters 55.67
8 Clarissa Burwood 9 Gt Yarmouth 1:05.66
  Heidi Last 9 Thetford DQ SL-

50m Butterfly 10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Amy Clarke 10 Dereham 41.02
2 Jana Spinner 10 UEA Norwich 41.52
3 Amelia Driver 10 Gt Yarmouth 47.56
4 Philippa Rice 10 Diss Otters 48.37
5 Tabitha Cooke 10 Little Fish 48.57
6 Megan Woodhouse 10 Norwich Swan 49.40
7 Felicity Martin 10 UEA Norwich 49.43
8 Roxanne Uys 10 West Norfolk 49.46
9 Georgia Boyd 10 Dereham 49.79
10 Robyn Woodhouse 10 Norwich Swan 50.86
11 Ellena Hornagold 10 UEA Norwich 51.26
12 Isobel Robbins 10 Gt Yarmouth 51.56
13 Mhairi Parsons 10 Diss Otters 51.91
14 Hannah Brecknell 10 Dereham 52.80
15 Amelia Heard 10 UEA Norwich 52.87
16 Kayleigh Venables 10 West Norfolk 53.34
17 Eleanor Barnes 10 Dereham 53.37
18 Eleanor Lavelle 10 Dereham 58.32
19 Sarah Crooks 10 UEA Norwich 58.44
20 Kioni Broomfield 10 Gt Yarmouth 58.63
21 Meghann White 10 Dereham 1:03.56

50m Butterfly 11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Isla Rush 11 Norfolk Vikg 38.17
2 Abigail Whiting 11 West Norfolk 38.58
3 Yael Ronen 11 Norwich Swan 39.30
4 Isabel Holmes 11 Dereham 39.73
5 Danielle Page 11 Gt Yarmouth 40.22
6 Abbie Currington 11 Dereham 41.56
7 Kes Clarke 11 Little Fish 44.56
8 Olivia Broadway 11 Norwich Swan 44.85
9 Rebecca Gedge 11 Little Fish 45.29
10 Ruby Last 11 Thetford 46.51
11 Bethany Burwood 11 Gt Yarmouth 47.01
12 Emma Halmshaw 11 Diss Otters 47.05
13 Alexandra Ashley 11 Thetford 47.61
14 Taylor Hudson 11 Gt Yarmouth 47.67
15 Abby Cordell 11 Norwich Swan 48.01
16 Natalie Warnes 11 West Norfolk 48.15
17 Emma Lees 11 Hunstanton 48.68
18 Lauren Scott 11 West Norfolk 48.69
19 Nila Taylor 11 Diss Otters 49.31
20 Lucy Drane 11 Little Fish 50.44
21 Ellie Newman 11 Gt Yarmouth 51.61

50m Butterfly 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Hannah Janisch 12 West Norfolk 36.63
2 Cloudy Majtenyi Hill 12 Norwich Swan 38.20
3 Francesca Wallace 12 Diss Otters 38.84
4 Paige Lovage 12 Gt Yarmouth 39.66
5 Jaimee Woodhouse 12 Norwich Swan 40.33
6 Bethany Palmer 12 Little Fish 40.87
7 Laura Loveland 12 Gt Yarmouth 41.55
8 Chloe Theobald 12 Dereham 41.57
9 Chloe-Rose Beddows 12 Gt Yarmouth 42.72
10 Fern Ramsdale 12 West Norfolk 44.40
11 Bethany Roberts 12 Gt Yarmouth 44.53
12 Rebecca Baxter 12 West Norfolk 45.46
13 Jazz Simpson 12 Little Fish 47.60
  Lucy Betts 12 Dereham DNC
  Chloe Barrett 12 Little Fish DQ SL-

50m Butterfly 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Hannah Blades 13 Diss Otters 35.71
2 Anna Bales 13 Dereham 36.48
3 Beth Smith 13 West Norfolk 36.69
4 Emily Lutkin 13 Diss Otters 37.55
5 Grace Cordeaux 13 Little Fish 37.71
6 Lydia Holmes 13 Dereham 37.86
7 Kate Brighten 13 Norwich Swan 38.64
8 Amy Turner 13 Norwich Swan 38.85
9 Catherine Ruff 13 Norfolk Vikg 39.61
10 Kirsty Barker 13 Diss Otters 39.64
11 Elle Kleinau 13 Thetford 40.49
12 Rebecca Spry 13 Gt Yarmouth 43.84
13 Emily Hammans 13 Dereham 44.94
  Alice Smith 13 Thetford DNC
  Olivia Hornagold 13 UEA Norwich DQ ST-
  Matilda Ansell 13 Little Fish DQ T-

50m Butterfly 14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Elly Osborne 14 Diss Otters 35.20
2 Jennifer Youngs 14 UEA Norwich 36.07
3 Emma Starling 14 Norwich Swan 36.39
4 Zoe Johnson 14 UEA Norwich 37.22
5 Lucy Clift 14 West Norfolk 38.11
6 Megan Newman 14 Gt Yarmouth 38.36
7 Catherine Lee 14 Gt Yarmouth 39.26
8 Emma Tudge 14 Dereham 39.28

50m Butterfly 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Sophie King 15 Diss Otters 38.07
2 Natasha Pestka 15 Gt Yarmouth 38.58
3 Maike Gerdes 15 Norfolk Vikg 39.20
4 Jessica Lowe 15 Dereham 40.43
5 Alice Totterdale 15 Dereham 40.96

50m Butterfly 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Eleanor Newell 16 West Norfolk 34.89
2 Zoe Ward 17 Norwich Swan 35.60
3 Sigourney Swann 16 Dereham 37.23
4 Kayleigh Preston 16 Dereham 41.24

EVENT 23 Boys Open 50m Breaststroke

50m Breaststroke 09 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Aaron Hudson 9 Gt Yarmouth 59.95
2 Matthew Hanrahan 9 Little Fish 1:00.03
3 Samuel Walker 9 Norwich Swan 1:01.04
4 Joseph Thorpe 9 Little Fish 1:01.23
5 Ryan Manthorpe 9 UEA Norwich 1:02.07
6 Cameron Hewson 9 Hunstanton 1:04.89
  Nick Perkins 9 UEA Norwich DQ SA-
  Lewis Cooper 9 Norfolk Vikg DQ T-

50m Breaststroke 10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Joseph Wells 10 West Norfolk 49.00
2 Jack Betts 10 Dereham 51.98
3 Simon Linford 10 UEA Norwich 54.38
4 Nicholas Wileman 10 Norwich Swan 54.50
5 Jack Bond-Preston 10 Norwich Swan 56.14
6 Liam Hanley 10 Gt Yarmouth 57.12
7 George Watkins 10 Norwich Swan 1:03.39
  Edmund Moylan 10 Norwich Swan DNC
  Alex Goodmen 10 Hunstanton DQ ST-
  Jordan Simpson 10 Little Fish DQ T-
  Samuel Cooper 10 Norfolk Vikg DQ T-1L

50m Breaststroke 11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Mark Chaney Baxter 11 UEA Norwich 44.44
2 Jonathan James 11 Dereham 47.16
3 Joseph Dann 11 Norwich Swan 49.48
4 Matthew Tait 11 Dereham 49.62
5 Dominic Bayfield 11 Little Fish 49.91
6 Samuel Neal 11 Diss Otters 52.99
7 Jamie King 11 Gt Yarmouth 53.15
8 Jacob Blades 11 Diss Otters 53.82
9 Dominic Johnson 11 Diss Otters 54.19
10 George Loveland 11 Gt Yarmouth 54.22
  Ciaran Chapman 11 Little Fish DQ T-
  Samuel Crafer 11 Norfolk Vikg DQ T-

50m Breaststroke 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Nathan Wells 12 West Norfolk 42.37
2 Thomas Matthews 12 Norwich Swan 42.79
3 Matthew Addis 12 West Norfolk 44.99
4 Louis Gent 12 Dereham 45.26
5 Jack Mattless 12 Dereham 45.50
6 Fraser Ellis 12 Norwich Swan 46.58
7 Harry Bond-Preston 12 Norwich Swan 46.75
8 Matthew Foster 12 Norwich Swan 49.15
9 William Beck 12 Gt Yarmouth 49.93
10 Philip Davis 12 Norwich Swan 54.27
11 Matthew Summers 12 Norwich Swan 55.38
12 Daniel Brooks 12 Diss Otters 57.20

50m Breaststroke 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Sean Voutt 13 Dereham 37.77
2 Ben Hoven 13 Dereham 40.11
3 Edmund Youngs 13 UEA Norwich 41.13
4 Joseph Whiting 13 West Norfolk 42.21
5 Benjamin Whitbourn 13 Dereham 44.71
6 George Mann 13 Gt Yarmouth 48.94
7 James Mann 13 Gt Yarmouth 49.64

50m Breaststroke 14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Russell Hatton 14 Thetford 39.66
2 Connor Webster 14 Gt Yarmouth 41.53

50m Breaststroke 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Jed Snell 15 Dereham 33.79
2 James Applegate 15 Gt Yarmouth 35.53
3 Sean Watson 15 Dereham 37.08
4 Luke Sheard 15 Dereham 37.73
5 Thomas Smith 15 Gt Yarmouth 37.84
6 Tom Voutt 15 Dereham 38.41
7 Matthew Hosier 15 Gt Yarmouth 40.74
8 Robert Davis 15 Norwich Swan 41.98
9 Samuel Jamieson 15 Dereham 42.74
10 Samuel Ruff 15 Norfolk Vikg 42.82

50m Breaststroke 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime
1 Stewart Park 27 Dereham 34.32
2 Ben Johnson 17 UEA Norwich 34.88
3 Alex Murray 16 West Norfolk 35.76
4 James Russen 16 Norwich Swan 39.41
5 Harry Crisp 16 Dereham 42.19

EVENT 24 Girls Open 200m Freestyle

200m Freestyle 09 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Lauren Davidson 9 Norwich Swan 3:18.68   46.11 1:38.82 2:30.99
2 Aimee Palmer 9 Little Fish 3:20.41   45.2 1:38.65 2:31.82
3 Heidi Last 9 Thetford 3:44.28   47.89 1:46.92 2:45.57
4 Georgia Folkard 9 Norwich Swan 3:59.03   47.74 1:53.02 2:58.54
5 Amber Preston 9 Dereham 4:10.15   53.98 1:59.85 3:07.25
  Natasha Mansfield-Holl 9 Gt Yarmouth DNC        

200m Freestyle 10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Georgia Boyd 10 Dereham 2:56.89   40.04 1:26.34 2:13.23
2 Jana Spinner 10 UEA Norwich 3:00.66   41.79 1:28.63 2:17.52
3 Philippa Rice 10 Diss Otters 3:03.80   43.43 1:32.32 2:20.34
4 Rachel Robinson 10 Norwich Swan 3:04.67   42.99 1:32.17 2:20.79
5 Augusta Welsh 10 Norwich Swan 3:11.31   44.75 1:34.95 2:25.56
6 Tabitha Cooke 10 Little Fish 3:13.63   41.64 1:32.78 2:24.58
7 Robyn Woodhouse 10 Norwich Swan 3:14.71   43.2 1:31.99 2:24.63
8 Lauren James 10 Gt Yarmouth 3:18.75   46.83 2:31.83 -
9 Megan Woodhouse 10 Norwich Swan 3:19.02   44.35 1:35.27 2:29.33
10 Eleanor Barnes 10 Dereham 3:19.07   43.47 1:35.08 2:28.55
11 Amelia Heard 10 UEA Norwich 3:23.67   46.91 1:39.87 2:33.29
12 Hannah Brecknell 10 Dereham 3:24.62   47.28 1:44.32 2:37.12
13 Felicity Martin 10 UEA Norwich 3:26.25   48.85 1:41.78 2:36.47
14 Mhairi Parsons 10 Diss Otters 3:26.92   47.29 1:41.49 2:34.92
15 Sarah Crooks 10 UEA Norwich 3:28.16   48.73 1:44.24 2:38.17
16 Meghann White 10 Dereham 3:33.15   47.67 1:43.13 2:40.35
17 Eleanor Lavelle 10 Dereham 3:37.89   48.53 1:44.56 2:42.32
  Ellena Hornagold 10 UEA Norwich DNC        

200m Freestyle 11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Abigail Whiting 11 West Norfolk 2:33.78   36 1:15.60 1:55.80
2 Yael Ronen 11 Norwich Swan 2:37.04   35.61 1:16.09 1:58.13
3 Isla Rush 11 Norfolk Vikg 2:40.40   38.14 1:19.43 2:01.33
4 Isabel Holmes 11 Dereham 2:41.10   37.14 1:19.23 2:01.03
5 Rebecca Gedge 11 Little Fish 2:49.25   37.62 1:20.88 2:05.58
6 Danielle Page 11 Gt Yarmouth 2:50.00   39.26 1:23.36 2:08.72
7 Emma Halmshaw 11 Diss Otters 2:50.66   39.62 1:23.47 2:09.00
8 Eleanor Maslin 11 West Norfolk 2:53.29   38.73 1:23.95 2:09.88
9 Elise Sorrell 11 West Norfolk 2:58.13   39.86 1:26.93 2:15.52
10 Abby Cordell 11 Norwich Swan 2:58.59   41.78 1:28.48 2:14.84
11 Kes Clarke 11 Little Fish 3:04.63   42.45 1:30.08 2:19.39
12 Olivia Broadway 11 Norwich Swan 3:04.77   42.25 1:31.00 2:20.30
13 Lucy Drane 11 Little Fish 3:06.91   41.03 1:28.50 2:19.16
14 Nila Taylor 11 Diss Otters 3:07.22   42.12 1:30.36 2:20.64
15 Alexandra Ashley 11 Thetford 3:08.04   42.19 1:30.16 2:20.61
16 Victoria Baker 11 Dereham 3:09.33   42.65 1:32.39 2:22.44
17 Lucy Marriott 11 West Norfolk 3:09.43   44.92 1:34.61 2:23.50
18 Sophie Empson 11 West Norfolk 3:10.73   40.24 1:29.81 2:21.96
19 Lauren Scott 11 West Norfolk 3:12.54   45.05 1:34.05 2:26.08
20 Bethany Burwood 11 Gt Yarmouth 3:21.85   44.8 1:37.87 2:31.71
21 Ruby Last 11 Thetford 3:23.45   45.95 1:38.70 2:32.12
22 Emma Lees 11 Hunstanton 3:27.11   43.54 1:37.94 2:34.83
  Rebecca Woods 11 Dereham DNF        

200m Freestyle 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Cloudy Majtenyi Hill 12 Norwich Swan 2:31.65   34.73 1:14.40 1:53.93
2 Katie Maloney 12 UEA Norwich 2:32.35   36.39 1:15.79 1:55.05
3 Chloe Kiddell 12 UEA Norwich 2:35.50   37.17 1:18.90 1:59.62
4 Rebecca Baxter 12 West Norfolk 2:41.74   38.91 1:21.35 2:02.36
5 Paige Lovage 12 Gt Yarmouth 2:42.65   36.94 1:18.48 2:02.00
6 Bethany Palmer 12 Little Fish 2:43.71   38.37 1:20.30 2:03.39
7 Jaimee Woodhouse 12 Norwich Swan 2:44.63   38.88 1:21.58 2:05.29
8 Francesca Wallace 12 Diss Otters 2:44.86   39.14 1:22.25 2:05.70
9 Caitlin Davy 12 Diss Otters 2:45.19   37.23 1:20.23 2:04.48
10 Fern Ramsdale 12 West Norfolk 3:12.15   44.52 1:36.68 2:28.19
  Lucy Betts 12 Dereham DNC        

200m Freestyle 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Grace Cordeaux 13 Little Fish 2:30.40   33.4 1:11.33 1:51.32
2 Catherine Ruff 13 Norfolk Vikg 2:39.78   37.56 1:18.52 2:00.18
3 Lydia Holmes 13 Dereham 2:41.71   38.45 1:20.44 2:02.58
4 Kirsty Barker 13 Diss Otters 2:42.70   37.68 1:19.14 2:02.59
5 Amy Turner 13 Norwich Swan 2:43.81   38.48 1:21.08 2:04.72
6 Sophie Littler 13 West Norfolk 2:47.53   38.97 1:21.53 2:04.88
7 Olivia Hornagold 13 UEA Norwich 2:49.68   38.2 1:21.55 2:06.66
8 Emily Hammans 13 Dereham 3:01.58   40.46 1:27.87 2:15.81
9 Matilda Ansell 13 Little Fish 3:10.00   42.94 1:33.37 2:24.14
10 Natalie Coogans 13 Dereham 3:24.00   46.3 1:40.10 2:35.49

200m Freestyle 14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Jennifer Youngs 14 UEA Norwich 2:25.46   34.85 1:12.30 1:50.46
2 Zoe Johnson 14 UEA Norwich 2:25.47   33.65 1:10.61 1:49.55
3 Lucy Clift 14 West Norfolk 2:27.52   34.13 1:12.25 1:50.67
4 Lily Jones 14 Norwich Swan 2:35.46   34.65 1:13.75 1:54.97
5 Catherine Lee 14 Gt Yarmouth 2:44.52   37.47 1:19.80 2:03.10
  Jade Ashby 14 Norwich Swan DNC        
  Laura Nichols 14 Dereham DNC        

200m Freestyle 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Maike Gerdes 15 Norfolk Vikg 2:38.07   37.75 1:18.53 2:00.55
2 Sophie King 15 Diss Otters 2:40.63   37.47 1:18.56 2:00.77
3 Jessica Lowe 15 Dereham 2:45.40   37.73 1:20.50 2:04.25

200m Freestyle 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Emma Wright 16 Norwich Swan 2:26.13   33.43 1:10.68 1:49.35
2 Sigourney Swann 16 Dereham 2:28.18   34.42 1:11.59 1:50.21
3 Zoe Ward 17 Norwich Swan 2:38.27   35.08 1:15.16 1:57.49

EVENT 25 Boys Open 200m Butterfly

200m Butterfly 09 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Samuel Peck 9 Little Fish 3:47.73   49.34 1:48.55 2:50.81

200m Butterfly 10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Nicholas Wileman 10 Norwich Swan 4:31.02   57.5 2:05.34 3:18.33

200m Butterfly 11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Jacob Blades 11 Diss Otters 3:55.03   52.54 1:51.45 2:54.46

200m Butterfly 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Philip Davis 12 Norwich Swan 3:38.27   45.86 1:42.28 2:41.97

200m Butterfly 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Sean Voutt 13 Dereham 2:55.34   37.84 1:24.22 2:13.59

200m Butterfly 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
1 Sean Watson 15 Dereham 2:42.81   34.37 1:14.91 1:58.38
2 Tom Voutt 15 Dereham 2:45.05   34.47 1:15.74 2:01.73
  Jed Snell 15 Dereham DNC        

200m Butterfly 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50100150
  Alex Murray 16 West Norfolk DNC        

EVENT 26 Girls Open 100m Backstroke

100m Backstroke 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Hannah Janisch 12 West Norfolk 1:17.72   38.48
2 Katie Maloney 12 UEA Norwich 1:20.12   -
3 Cloudy Majtenyi Hill 12 Norwich Swan 1:24.36   -
4 Paige Lovage 12 Gt Yarmouth 1:25.92   41.66
5 Jaimee Woodhouse 12 Norwich Swan 1:26.00   -
6 Caitlin Davy 12 Diss Otters 1:26.08   -
7 Bethany Palmer 12 Little Fish 1:27.26   42.4
8 Chloe Theobald 12 Dereham 1:27.96   -
9 Laura Loveland 12 Gt Yarmouth 1:29.51   -
10 Rebecca Baxter 12 West Norfolk 1:36.21   46.89
11 Chloe Barrett 12 Little Fish 1:40.59   48.76
  Lucy Betts 12 Dereham DNC    
  Fern Ramsdale 12 West Norfolk DQ T-    

100m Backstroke 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Beth Smith 13 West Norfolk 1:19.64   38.93
2 Hannah Lennox 13 Dereham 1:20.67   39.13
3 Amy Turner 13 Norwich Swan 1:22.79   40.81
4 Catherine Ruff 13 Norfolk Vikg 1:24.43   -
5 Anna Bales 13 Dereham 1:26.48   42.52
6 Sophie Littler 13 West Norfolk 1:28.24   43.25
7 Emily Hammans 13 Dereham 1:36.59   -

100m Backstroke 14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Elly Osborne 14 Diss Otters 1:18.18   37.8
2 Jennifer Youngs 14 UEA Norwich 1:18.53   39.03
3 Emma Starling 14 Norwich Swan 1:18.63   38.45
4 Megan Newman 14 Gt Yarmouth 1:22.14   40.17
5 Lily Jones 14 Norwich Swan 1:23.95   -
6 Emma Tudge 14 Dereham 1:34.26   -
  Jade Ashby 14 Norwich Swan DNC    
  Laura Nichols 14 Dereham DNC    

100m Backstroke 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Laura Jones 15 Dereham 1:17.35   38.16
2 Maike Gerdes 15 Norfolk Vikg 1:18.41   38.2
3 Natasha Pestka 15 Gt Yarmouth 1:19.88   40.17
4 Sophie King 15 Diss Otters 1:22.69   40.37
5 Jessica Lowe 15 Dereham 1:27.86   43.17

100m Backstroke 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Sigourney Swann 16 Dereham 1:21.49   -
2 Kayleigh Preston 16 Dereham 1:28.83   -

EVENT 27 Boys Open 100m Freestyle

100m Freestyle 12 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Thomas Matthews 12 Norwich Swan 1:08.31   33.43
2 Mathew Webb 12 Norfolk Vikg 1:10.53   33.41
3 Louis Gent 12 Dereham 1:14.56   35.07
4 Matthew Addis 12 West Norfolk 1:15.83   37.14
5 Fraser Ellis 12 Norwich Swan 1:18.67   -
6 Jack Mattless 12 Dereham 1:19.09   36.99
7 William Beck 12 Gt Yarmouth 1:23.85   38.95
8 Daniel Brooks 12 Diss Otters 1:24.05   39.33
9 Matthew Foster 12 Norwich Swan 1:24.55   39.64
10 Harry Bond-Preston 12 Norwich Swan 1:27.05   40.67
11 Philip Davis 12 Norwich Swan 1:27.08   39.96
12 Matthew Summers 12 Norwich Swan 1:31.18   43.05

100m Freestyle 13 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Benjamin Whitbourn 13 Dereham 1:08.19   32.89
2 Jordan King 13 Diss Otters 1:09.24   -
3 Ben Hoven 13 Dereham 1:09.99   -
4 Edmund Youngs 13 UEA Norwich 1:10.07   34.06
5 Joseph Whiting 13 West Norfolk 1:14.12   -
6 James Mann 13 Gt Yarmouth 1:19.06   37.71
7 George Mann 13 Gt Yarmouth 1:23.50   40.04
  Ryan Sykes 13 West Norfolk DNC    

100m Freestyle 14 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Lawrence King 14 Gt Yarmouth 1:05.99   31.88
2 Connor Webster 14 Gt Yarmouth 1:06.57   32.48
3 Russell Hatton 14 Thetford 1:06.95   31.84

100m Freestyle 15 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Joe Hatton 15 UEA Norwich 58.06   28.14
2 Jed Snell 15 Dereham 59.16   28.36
3 Luke Sheard 15 Dereham 1:00.37   29.27
4 Thomas Smith 15 Gt Yarmouth 1:01.64   29.54
5 James Applegate 15 Gt Yarmouth 1:02.45   30.63
6 Tom Voutt 15 Dereham 1:02.59   29.65
7 Robert Davis 15 Norwich Swan 1:05.76   31.45
8 Matthew Hosier 15 Gt Yarmouth 1:10.17   34.03
9 Samuel Jamieson 15 Dereham 1:11.54   -

100m Freestyle 16 Yrs/Over Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Ben Johnson 17 UEA Norwich 59.12   28.87
2 James Russen 16 Norwich Swan 1:05.27   31.65
3 Harry Crisp 16 Dereham 1:05.29   31.64

EVENT 28 Girls 11 Yrs/Under 100m IM

100m IM 09 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Aimee Palmer 9 Little Fish 1:40.79   46.55
2 Lauren Davidson 9 Norwich Swan 1:42.93   47.82
3 Georgia Folkard 9 Norwich Swan 1:46.30   49.55
4 Annabel Heywood 9 Hunstanton 1:50.63   51.72
5 Katie Halmshaw 9 Diss Otters 1:50.64   53.47
6 Georgina Free 9 Thetford 1:52.78   50.94
7 Clarissa Burwood 9 Gt Yarmouth 1:55.14   57.95
7 Eryn Freeman 9 Thetford 1:55.14   54.75
9 Camille Majtenyi Hill 9 Norwich Swan 2:00.59   53.57
  Heidi Last 9 Thetford DQ T-3L    

100m IM 10 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Jana Spinner 10 UEA Norwich 1:30.78   44.13
2 Philippa Rice 10 Diss Otters 1:35.59   46.08
3 Augusta Welsh 10 Norwich Swan 1:35.92   44.64
4 Georgia Boyd 10 Dereham 1:36.60   -
5 Roxanne Uys 10 West Norfolk 1:38.08   45.81
6 Amelia Driver 10 Gt Yarmouth 1:38.73   46.33
7 Lauren James 10 Gt Yarmouth 1:38.80   49.1
8 Ellena Hornagold 10 UEA Norwich 1:39.08   45.48
9 Rachel Robinson 10 Norwich Swan 1:39.25   -
10 Robyn Woodhouse 10 Norwich Swan 1:41.29   50.24
11 Tabitha Cooke 10 Little Fish 1:41.35   49.83
12 Megan Woodhouse 10 Norwich Swan 1:42.47   48.79
13 Eleanor Barnes 10 Dereham 1:45.08   50.75
14 Amelia Heard 10 UEA Norwich 1:45.65   50.92
15 Kayleigh Venables 10 West Norfolk 1:45.95   50.77
16 Hannah Brecknell 10 Dereham 1:46.07   50.25
17 Sarah Crooks 10 UEA Norwich 1:47.49   -
18 Isobel Robbins 10 Gt Yarmouth 1:47.58   49.79
19 Meghann White 10 Dereham 1:53.59   55.41
20 Bethany Jermy 10 Norwich Swan 2:13.14   1:03.12

100m IM 11 Yrs Age Group

PlaceNameAaDClubTime 50
1 Isla Rush 11 Norfolk Vikg 1:26.83   41.64
2 Danielle Page 11 Gt Yarmouth 1:26.90   40.88
3 Emma Halmshaw 11 Diss Otters 1:26.98   41.47
4 Olivia Broadway 11 Norwich Swan 1:28.06   40.77
5 Eleanor Latta 11 Norfolk Vikg 1:29.48   42.86
6 Elise Sorrell 11 West Norfolk 1:30.12   40.61
7 Kes Clarke 11 Little Fish 1:30.66   44.94
8 Rebecca Gedge 11 Little Fish 1:30.69   44.69
9 Eleanor Maslin 11 West Norfolk 1:31.68   42.51
10 Bethany Burwood 11 Gt Yarmouth 1:33.36   44.05
11 Taylor Hudson 11 Gt Yarmouth 1:33.67   43.81
12 Abby Cordell 11 Norwich Swan 1:34.15   46.91
13 Nila Taylor 11 Diss Otters 1:38.62   -
14 Lucy Drane 11 Little Fish 1:38.69   45.63
15 Natalie Warnes 11 West Norfolk 1:40.92   -
16 Lauren Scott 11 West Norfolk 1:41.19   49.55
17 Emma Lees 11 Hunstanton 1:42.86   47.15
18 Ruby Last 11 Thetford 1:43.29   49.28
  Rebecca Woods 11 Dereham DNC    
  Alexandra Ashley 11 Thetford DQ T-    
  Victoria Baker 11 Dereham DQ T-